Mate. O/TU, Król Wszechświatów

fot. Anna Musialik

"Mate. O/TU, Król Wszechświatów" to nowy album znanego i cenionego kompozytora, wokalisty Mateusza Otremby, który wspólnie z muzykami Pawłem BZIM Zareckim i Marcinem Kietlińskim zostawiają dziś ślady w programie opowiadając o TU, czyli Totalnym Uwielbieniu. Swoją muzyczną drogę artysta rozpoczął 20 lat temu, a w jego muzycznym dorobku są również "Pieśni naszych ojców" album wydany w ub. roku.

— Sięganie po te pieśni , jest ożywianiem tradycji jako skarbca duchowego i kulturowego dziedzictwa, które w teraźniejszości możemy pomnażać i udzielać kolejnym pokoleniom — mówi dziś w programie.

Ten wątek pieśni przekazywanych przez pokolenia kontynuujemy w cyklu Temat wieczoru. Ks. dr Marek Spyra rozmawia o muzyce w kościele z ks. prof. Antonim Reginkiem muzykologiem.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl