Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Rewitalizacja parku. Bezpieczne wakacje. Forum Innowacji. Piesi na przejściu.

Data: 22-06-2017


W Częstochowie poprawią się warunki dla osób wypoczywających latem nad wodą. Władze miasta zapowiadają rewitalizację Parku Lisiniec. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a ich efektem będzie powiększenie plaży przy zbiorniku Adriatyk, a także powstanie pomostów, ścieżek oraz budynku plażowego. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 

Od ponad miesiąca intensywnie pracują z dziećmi i młodzieżą. Wszytko po to, by było bezpiecznie, zwłaszcza w wakacje. W całej Polsce prowadzona jest policyjna akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i to policjanci właśnie uczą, szkolą i przestrzegają. Policjantów z Zawiercia z mikrofonem wsparła nasza reporterka Gabriela Kaczyńska. 

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji "Intarg" trwa w Katowicach. Prezentowane na targach rozwiązania i produkty wpisują się w myślenie o województwie śląskim, jako regionie nowoczesnym, w pełni korzystającym z rozwoju technologicznego. Młodych przedsiębiorców i wynalazców odwiedziła z mikrofonem Anna Sojka. 

W ciągu ostatnich ośmiu lat o ponad 70 procent wzrosła liczba wypadków na przejściach dla pieszych. Śląska policja postanowiła walczyć z tymi niepokojącymi statystykami i rozpoczęła kampanię "Przejście oddaj pieszym". Akcję zainaugurowano dziś w Żorach. Oprócz niezwykłego gościa biorącego udział w kampanii była tam też nasza reporterka Monika Krasińska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-02-2019

24-12-2018 Wigilia. Święta.