Raban - kościół młodych

Temat Wieczoru to Raban, czyli Kościół młodych.

Ks. Marcin Wierzbicki rozmawia o życiu zakonnym, o poszukiwaniach, o powołaniu. Siostry Martina i Kordiana ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej pracują wśród młodzieży i czerpią z tego wiele radości, ale też nabywają doświadczeń o czym opowiedzą w programie.

Ślady prowadzą również do spotkań z ojcem Karolem Meissnerem, benedyktynem. Gościliśmy w Radiu Katowice tego cenionego duszpasterza rodzin, lekarza - bardzo wrażliwego i otwartego na problemy ludzi, człowieka, który wiele lat swojego zakonnego życia poświęcił tym, którzy borykali się ze swoimi słabościami. Ojciec Karol zmarł 20 czerwca w wieku 90 lat, wczoraj odbyły się uroczystości pogrzebowe w klasztorze w Lubiniu, gdzie mieszkał i pracował. Na zakończenie programu przypominamy jedną z archiwalnych rozmów Anny Musialik z o. Karolem Meissnerem.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl