Osadzeni z psami. Lato na stadionie. Kąpieliska. Dawne Żarki.

Dla więźniów z wojkowickiego zakładu karnego to nie był zwyczajny, szary dzień. Dziś mieli oni bardzo ważnych gości – pieski ze schroniska. Przed osadzonymi stało bardzo ważne zadanie. Musieli zaopiekować się zwierzętami. Jak im poszło, sprawdzał z mikrofonem nasz reporter,  Łukasz Szwej.


 

Ruszyła akcja "Lato otwartych boisk". Stadion Śląski już po raz 12. zaprasza najmłodszych na bezpłatne zajęcia sportowe i kulturalne. W programie m.in pokazy futbolu amerykańskiego, sztuk walki, a także zwiedzanie Stadionu Śląskiego. Bezpłatne zajęcia na Stadionie Śląskim odbywają się w tygodniu od 10:00 do 13:00. Małych uczestników akcji lato odwiedziła z mikrofonem nasza reporterka Agnieszka Loch.


 

Kolejna fala upałów, wakacje i sezon urlopowy... a kąpielisk w regionie, gdzie można by odpocząć, jak na lekarstwo. Powodem jest m. in. brak ratowników. Niestety, z tego powodu na wielu kąpieliskach umieszczono zakaz pływania. Ratownicy przyznają, że nadchodzący sezon może być kryzysowy. Sprawie przyjrzała się nasza reporterka Marta Dobrowolska.


 

Żarki są gminą, która robi wszytko, by mieszkańcy dokładnie znali lokalną historię. Oprócz licznych historycznych spotkań, spacerów i wykładów terenowych, przyszedł czas na publikacje i to nie byle jakie. Całkiem niedawno wydano książkę o żareckich Żydach, o czym już informowaliśmy, teraz pojawił się album Dawne Żarki, zawierający dziesiątki starych fotografii. Co ciekawe, w każdą tego typu inicjatywę włączają się mieszkańcy całej gminy. Album Dawne Żarki cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wystarczy wejść do tamtejszego Domu Kultury, by się przekonać, jak nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl