Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Wizja lokalna. Lecą do Indii. Wysypisko. Zapałczarnia.
11.07.2017
16:45:00

W wyniku nawałnicy zniszczeniu uległo prawie 2 tysiące hektarów lasu. Połamane drzewa zablokowały drogi publiczne, odcinając transport do kilku miejscowości. Dziś w rejonie Kuźni Raciborskiej odbyła się wizja lokalna. Sytuację wraz ze śląskimi leśnikami ocenia dyrektor generalny lasów państwowych Konrad Tomaszewski, zktórym po wizji rozmawiała nasza reporterka Monika Krasińska.


 

Są młodzi, odważni i chętni by pomagać innym. 25 uczniów chorzowskiego Słowaka leci o północy do Indii. Będą zwiedzać, poznawać odmienną kulturę, ale także pomagać w opiece nad chorymi w domach założonych przez Matkę Teresę. Uczniowie spędzą w Indiach 7 tygodni. Powrót po wakacjach, 2 września, wtedy też zapytamy ich o wrażenia. W ostatnich przygotowalniach do wyjazdu towarzyszyła podróżnikom nasza reporterka Agnieszka Loch.


 

W Bytomiu, od 10 lat, mieszkańcy dzielnicy Bobrek żyją w... smrodzie. Problem nasila się podczas upałów, mieszkańcy dodatkowo znosić muszą uciążliwe plagi insektów. Początkowo obwiniano koksownię, jak się okazuje, nieprzyjemne zapachy dochodzą z terenu przy ulicy Pasteura, gdzie powstało kolejne, nielegalne wysypisko. Wczoraj ulicami miasta przeszedł marsz pod hasłem "Bytom to nie hasiok". Dzisiaj natomiast władze miasta wystosowały zawiadomienie do Wojewódzkiego i Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o składowaniu niebezpiecznych dla życia i zdrowia mieszkańców odpadach. Prowadzone są kontrole tirów, planowane jest spotkanie z mieszkańcami. Jednak, jak mówią mieszkańcy, to wszystko dzieje się o kilka lat za późno, a większość z nich niestety do takich warunków już się przyzwyczaiła. Do sprawy z pewnością wrócimy na antenie Radia Katowice, a Bobrek z mikrofonem odwiedziła Marta Dobrowolska.


 

Dużo mówimy w tych dniach o wpisie Tarnowskich Gór na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. O taki wpis stara się też częstochowska zapałczarnia. Wniosek został złożony w 2013 roku, wpierw jednak Częstochowskie Zakłady Przemysłu Zapałczanego muszą trafić na Listę Pomników Historii w Polsce. Oby determinacja i marzenia pokonały niemoc! W Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego znajdują się unikatowe maszyny do produkcji zapałek oraz Muzeum Produkcji Zapałek, a zakład produkujący zapałki powstał w Częstochowie 1881 roku. W zapałczarni był Zdzisław Makles.




Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA