Ślady - magazyn religijny

thumbnail

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl


Wakacyjne Ślady

Data: 17-07-2017

thumbnail

W tym tygodniu zaprezentowaliśmy dwa równoczesne wydania, dla słuchaczy z Czestochowy i okolic na częstotliwości 98,4 FM oraz dla słuchaczy całego regionu na pozostałych częstotliwościach.

Obie audycje są dostępne do odsłuchania poniżej.

Ślady - wydanie katowickieWakacje, a więc: podróże, wędrówki, wczasy, kolonie, harcerskie obozy, kolorowe pola namiotowe, wyliczanie sposobów organizowania wolnego czasu i spędzania urlopu  wydaje się nie mieć końca. Pomysłów na wakacje jest wiele, ale łączy je pragnienie wypoczynku, tęsknota za naturą, zachwyt nad pięknem przyrody, no i spotkania z ludźmi, które często wydarzają się tylko ten jeden jedyny raz podczas wakacji. 

Jednak Ślady prowadzą dziś do takich form wypoczywania, które w centrum stawiają Boga. Wybór rekolekcji, wakacyjnych kursów tygodniowych albo piętnastodniowych, gdzie praca duchowa łączy się z wypoczynkiem nie jest już od dawna dla nikogo zaskoczeniem. Wielu ludzi tak właśnie spędza swoje  urlopy. 

Odwiedziliśmy z mikrofonem tych, którzy z rodzinami przyjechali na rekolekcje oazowe do Wisły.

A Temat wieczoru   również poświęcamy kanikule, gościem ks. Jacka Plecha jest Szymon Babuchowski poeta, dziennikarz, redaktor Gościa Niedzielnego.

Ślady - wydanie częstochowskieW okresie wakacyjnym, przy okazji różnych wydarzeń religijnych Kościoła Częstochowskiego chodzimy jego Śladami na częstotliwości 98.4 MHZ. Program emitowany jest równolegle ze Śladami Kościoła Katowickiego na pozostałych częstotliwościach Radia Katowice i stanowi lokalne poszerzenie programów religijnych na antenie Polskiego Radia. Zaprasza dziś Zdzisław Makles

W Częstochowie świętowano Matki Bożej Szkaplerznej. W uroczystościach na Jasnej Górze wzięli udział pielgrzymi, którzy pieszo dotarli do sanktuarium. Najliczniejszą grupę stanowili pątnicy z Piotrkowa Trybunalskiego i Poznania, przychodzący często całym rodzinami, także z małymi dziećmi. Nazwa święta Matki Bożej Szkaplerznej wiąże się z objawieniami, jakie otrzymał generał zakonu karmelitańskiego Szymon Stock w 1251 roku. Matka Najświętsza miała mu wręczyć szkaplerz, dając jednocześnie obietnicę, że wszyscy, którzy będą go nosić, unikną kary potępienia. Dla całego Kościoła święto to zatwierdził papież Benedykt XIII w 1726 roku.

W częstochowskich Śladach do 20-stej spotkamy się też z księdzem Ryszardem Umańskim, który część swej posługi oddaje łączeniu Macierzy z Kresami oraz z księdzem Markiem Batorem, który letnią Caritas wysyła na kolonie. Spotkamy się też z Marcinem Pośpieszalskim, muzykiem, kompozytorem, aranżerem ...

.

Prowadzi
Ślady - magazyn religijny

20-08-2018 Pielgrzymka

07-05-2018 Świadectwo wiary.