Gorole z Dołów

fot. Szymon Brandys

Gorole z Dołów - spotkanie z podróżnikami ze Stowarzyszenia "Gorole" z Karwiny, którzy od początku tysiąclecia co roku organizują wyprawy na kolejne szczyty świata.

W tym roku przyszedł czas na Peru. Wizyta w MK PZKO w Bystrzycy - budowę domu koła oraz swoją wieloletnią działalność dla związku wspomina Jan Czudek.

Niespodzianka z okazji 80. urodzin prof. Karola Daniela Kadłubca (ur. 22.07.1937 w Karpętnej). Etnograf i historyk literatury, badacz kultury, folkloru i języka wielokrotnie gościł na falach Radia Katowice – jeszcze w programach red. Stanisława Jareckiego „U rodaków zza Olzy” czy „Na południe od Czantorii”. W audycji wrócimy do połowy lat 70.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą