Gorolski Święto

fot. materiały prasowe

Końcem lipca na Zaolziu rosną sportowe emocje - 170 sportowcom, którzy biorą udział w XVIII. Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych, kibicują mocno ich rodziny i przyjaciele. Republikę Czeską reprezentują Polacy z Zaolzia pod szyldem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Sportowego „Beskid Śląski”. Organizatorem wyjazdu i gościem audycji jest Henryk Cieślar – wiceprezes „Beskidu” a od ubiegłego roku również członek Stałej Rady Konsultacyjnej ds. Imprez Sportowych i Turystycznych Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, które wraz z Miastem Toruń organizuje tegoroczne igrzyska.

W programie rówież zapowiedź 70. edycji największej polskiej imprezy na Zaolziu, jaką od 1948 roku jest „Gorolski Święto” w Jabłonkowie (www.gorolskiswieto.cz).

Prezentujemy również rozmowę z Jarosławem jot-Drużyckim, autorem najnowszej publikacji wydanej nakładem Wydawnictwa Beskidy  pt. „Nie tylko GOROLSKI – więcej niż ŚWIĘTO”.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą