Misja społeczna Kościoła

Ślady rozpoczynamy od rozmowy z ks. dr. Tomaszem Jaklewiczem pytając, czy Klątwa w Teatrze Rozrywki w Chorzowie naprawdę nie była taka straszna?

Ks. dr hab. Marek Łuczak, autor Tematu wieczoru, rozmawia o uzależnieniach. Jednak nie tylko od alkoholu, choć w sierpniu trzeźwość jest słowem, o którym od lat bardzo wielu Polaków stara się szczególnie mocno pamiętać.

Naszym gościem jest biskup Antoni Długosz, znany z popularnych programów telewizyjnych, które tworzył wspólnie z dziećmi, choć ten medialny aspekt duszpasterskiej posługi emerytowanego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej, jest zaledwie niewielkim fragmentem jego działań, wśród których bardzo ważną rolę odgrywa działalność społeczna. Ponad 30 lat temu z jego inicjatywy powstał katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny „Betania” w Mstowie, gdzie wraz z wychowawcami prowadzi zajęcia dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Za dewizę posługiwania przyjął słowo – służyć, które z radością wprowadzane w życie, przyniosło także księdzu Biskupowi godność Kawalera Orderu Uśmiechu.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl