Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Więzienne meble. Wakacje w muzeum.

Data: 09-08-2017


Muzeum Częstochowskie w czasie wakacji zaprasza na cykl zajęć przybliżających sztukę, archeologię, etnografię czy historię. Wakacje w muzeum to ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Można na przykład poznać rody rycerskie i założyć zbroję. A to wszystko w środy, bo w środowe spotkania w muzeum króluje historia. Reportaż Izabeli Czerczer.W powiecie zawierciańskim pojawili się niecały rok temu - dokładnie w listopadzie. Od tej pory działają i to prężnie. Mowa o osadzonych w Zakładzie Karnym w Ciągowicach. Większość z nich pracuje na rzecz sąsiednich gmin, a ci którzy nie mogą opuszczać więziennych murów - pracują na miejscu- głównie na rzecz najmłodszych mieszkańców powiatu.

Meble dla dzieci powstały w ramach wewnętrznego projektu "Tęcza". Projektu, który stał się pilotażowym w całej Polsce. Oznacza to, że podobne działania realizować będą inne zakłady karne- wzorując się na tym z Ciągowic. Reportaż Gabrieli KaczyńskiejKilka dni temu informowaliśmy Państwa, że na dachu budynku Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach stanęło 6 nowych uli. Dziś pasieka ma już swoich mieszkańców - to kilkanaście tysięcy specjalnie wyselekcjonowanych gatunków pszczół.

Studenci, którzy opiekują się pasieką chcą aby w projekt zaangażowała się młodzież szkolna oraz wszyscy mieszkańcy miasta. Złożyli już w tej sprawie wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach. W ramach projektu najmłodsi mieliby np. sami konstruować domki dla pszczół samotnic oraz brać udział w zajęciach edukacyjnych.

Studenci i doktoranci z Wydziału Biologii już rozpoczęli badania nad owadami.

Reportaż Agnieszki Loch 

 

 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów