PGG wycofuje ze sprzedaży muł węglowy i flot

Polska Grupa Górnicza wycofuje ze sprzedaży muł węglowy i flot.

Jak czytamy w komunikacie spółki decyzja jest zgodna z wcześniejszymi deklaracjami oraz przyjętą i realizowaną strategią.

Od 1 września na Śląsku zaczną obowiązywać przepisy uchwały antysmogowej, które eliminują z ogrzewania indywidualnego takie paliwa. Decyzja PGG, według jej przedstawicieli, ma więc charakter prewencyjny i służy naszym klientom.

"Mając na uwadze społeczną odpowiedzialność biznesu oraz fakt bycia największym, europejskim producentem węgla energetycznego, Polska Grupa Górnicza konsekwentnie dąży do zastąpienia gorszego paliwa węglami o wyższej jakości, i to zarówno w sortymentach miałowych jak i w sortymentach grubych i średnich" – informuje spółka.

Marszałek województwa śląskiego jest zadowolony z decyzji Polskiej Grupy Górniczej. Wojciech Saługa uważa, że to dobra wiadomość i sukces wszystkich, ponieważ zanieczyszczone powietrze nie zna granic i dotyczy każdego bez względu na przekonania czy poglądy.

— Cieszę się, że decyzje i działania samorządu spotkały się ze zrozumieniem ze strony potentata na rynku paliw, jakim jest Polska Grupa Górnicza. Mam nadzieję, że będzie to czytelny sygnał dla innych do zmiany myślenia o wspólnym dobru jakim jest środowisko i czyste powietrze. — skomentował decyzję PGG Wojciech Sługa.

Autor: Łukasz Kałuża /ds/rs/