Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Kardiologia. Senior. Promocja. Rapowanie.
10.08.2017
16:45:00

Mieszkańcom Piekar Śląskich spadnie kamień z serca. Miasto uruchomiło pionierski program monitoringu zdrowia zagrożonych zawałami. 50 wybranych mieszkańców miasta otrzyma specjalne urządzenia, które bezprzewodowo będą wysyłały informacje kardiologiczne do specjalnej placówki. Na prezentacji urządzenia w, będącym już niemal na ukończeniu, Piekarskim Centrum Medycznym był nasz reporter Dawid Damszel.


 

Choćbyśmy zaklinali rzeczywistość, to i tak młodość nie jest dana nam na zawsze. Każdy z nas będzie potrzebował kiedyś pomocy i taką pomoc oferuje Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej. W Katowicach ruszył ich innowacyjny projekt "Smartopieka". Za kompleksową pomoc starszym sąsiadom otrzymać można w zamian wynagrodzenie. Jak wygląda taka smartopieka? By to sprawdzić nasz reporter Łukasz Szwej udał się do Szpitala Geriatrycznego w Katowicach-Szopienicach., który jest partnerem akcji.


 

Waldemar Malina od siedmiu lat łączy dwie pasje, czyli jazdę na dwóch kółkach i promocję ukochanego Sosnowca. Do szczęścia wystarcza mu rower, namiot i miejskie gadżety, które rozdaje ludziom spotkanym po drodze. Objechał już Gruzję, Armenię, Azerbejdżan i Mongolię. I wciąż mu mało. Rano wyruszył do Czeczenii, gdzie spędzi prawie trzy tygodnie. Zanim wsiądzie na rower, czeka go kilka podróży samolotem i samochodem przez Ukrainę, Azerbejdżan i Rosję. Naszej reporterce, Paulinie Kurek, opowiedział między innymi o rowerowych początkach i na jaki widok trzeba się przygotować wyruszając do Mongolii. 


 

Willa Kreatywnych Działań. Warsztaty Twórcze – pod takim hasłem w Częstochowie realizowany jest projekt, który poprzez edukację praktyczną i teoretyczną ma przygotować jego uczestników do świadomego i wartościowego odczytywania kultury. Muzeum Częstochowskie i Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater organizują warsztaty między innymi literackie, taneczne, filmowe, czy muzyczne. Warsztaty zakończą się z początkiem września. Dofinansowano je ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta w Częstochowie. Na warsztaty z rymowania i spotkanie ze znanym raperem wybrał się Krzysztof Słabikowski. 
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA