Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Pożar w Łaziskach. Pierwsza pomoc. Pielgrzymi. Odwołany koncert.

Data: 11-08-2017


Od dawna w Łaziskach Górnych nie wydarzyła się podobna tragedia.W pożarze wielorodzinnego budynku socjalnego zginęły tam trzy osoby. Policja i prokuratura wciąż ustala tożsamość ofiar.Tymczasem miasto objęło szeroką opieką kilkunastu pogorzelców, którym ogień zabrał dom i cały dobytek. Wstępne ustalenia policji mówiły, że przyczyną pożaru mogła być pozostawiona zapalona świeczka w mieszkaniu. W Łaziskach Górnych był Dariusz Schmidt.Przez kilka godzin Bytomianie brali udział w warsztatach pierwszej pomocy. Mogli wejść do karetki i poćwiczyć uciskanie klatki piersiowej na specjalnych fantomach. Organizatorzy przygotowali też coś dla uczestników o stalowych nerwach. Na przykład sztuczną krew. Nietypowe warsztaty poprowadził Karol Pichura, ratownik i instruktor pierwszej pomocy. Akcji przyglądała się Paulina Kurek.Pielgrzymi z całej Polski pielgrzują na Jasną Górę. Codziennie do Częstochowy wchodzą kolejne piesze pielgrzymki. Wierni każdego dnia pokonują kilkadziesiąt kilometrów, robiąc postoje rzecz jasna. I my teraz taki postój także zrobimy. Postój w tradycjami. Bo w kilku jurajskich miejscowościach tradycją jest witanie pielgrzymek przez mieszkańców. W Rokitnie Szlacheckim pełna mobilizacja zwykle o tej porze jest od blisko 30-lat.Od początku wakacji promowany jest koncert, który ma się odbyć 26. sierpnia w Tychach. Niektórzy kupili już bilety. Imprezę jednak odwołano ze Stadionu Miejskiego w Tychach, a przeniesiono do Parku Miejskiego, pod "Żyrafą". Pieniądze za bilety zostaną zwrócone, koncert się odbędzie. Tyszan o opinię, czy są zadowoleni z funkcjonowania Stadionu Miejskiego w Tychach pytała nasza reporterka Małgorzata Mrugała. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów