Kasia Lesing: 90 lata wracają. Bardzo mnie to cieszy.

Kasia Lesing - nazywana przez wielu pierwszą damą polskiej muzyki dance. Zadebiutowała w 1995 roku płytą “Wielki Błękit”, która stała się hitem muzyki Dance lat 90-tych. Za jej produkcję odpowiadał Maciej Jamroz (założyciel grup Top One i Jamrose), a teksty piosenek pisali najbardziej znani autorzy tekstów: Janusz Kondratowicz i Jacek Skubikowski.

Artystka była jedna z gwiazd 90 Festival, czyli festiwalu muzyki lat dziewięćdziesiatcyh jaki odbył się w Katowicach 12 sierpnia. Na scenie pojawili się między innymi Scooter, Fun Factory, Real McCoy i Da Hool.

O muzyce i karierze, planach i wyzwaniach z Kasią Lesing rozmawia Mariusz Masiarek

 Największe osiągnięcia Kasi Lesing na polskiej scenie muzycznej:
• 1994 – debiut w „Muzycznej Jedynce” utworem „Świat zza grubych szyb” 
• 1995 – Nominacja płyty „Wielki Błękit” do „Fryderyków” w kategorii Muzyka Taneczna 
• 1995 – Płyta „Wielki Błękit” pokryła się złotem i platyną 
Kasia współpracowała między innymi z grupami: Top One, East Clubbers oraz Jamrose - z tą ostatnią tworząc nurt muzyki techno w Polsce w latach 90-tych. Ich najbardziej znany utwór to „Do the dance” W latach 2005-2010 Kasia współpracowała z DJ-ami z całego świata, tworząc wokale pod pseudonimem Kate Lesing, które później były wykorzystywane w produkcjach klubowych i House-owych. W 2015 roku Kasia Lesing powraca na scenę z nowymi hitami: “Miłość” , “Zamienię w perły”, te ostatnie również w wersji RMX w duecie z grupą Jamrose oraz nową wersją utworu "Wielki Błękit" 2016.

/mm/