Fide et Amore oraz wakacyjne wspomnienia

Na dobry początek zaproszenie na kolejny 5 już wieczór XI Festiwalu Twórczości Religijnej "Fide et Amore".

1 września w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Suszcu "Chorał Gregoriański na czas Zmartwychwstania Pańskiego Ressurexi, et Adhuc Tecum Sum!". O modlitewnej muzycznej wyprawie przez muzykę i teologię zmartwychwstania opowie dyrektor artystyczny Festiwalu ks. dr Wiesław Hudek.

Autor "Tematu wieczoru" ks. Marcin Wierzbicki zaprasza do wakacyjnych wspomnień z podróży do krajów, skąd przybyli dziewczęta i chłopcy na Światowe Dni Młodzieży. Wiele nowych znajomości zawartych rok temu w Krakowie przemieniło się w przyjaźnie, które z kolei spowodowały wakacyjne odwiedziny u nowych przyjaciół z ŚDM- u o czym opowiedzą goście w studiu. Kończymy spotkanie zaproszeniem do lektury książki Rosario Carello "Halo tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża".Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl