Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Uchwała antysmogowa. Dekomunizacja ulic. Nietypowa szkoła. Zakończenie lata.

Data: 01-09-2017


Uchwała antysmogowa weszła w życie. Od dziś spalanie w piecach paliw słabej jakości jest w województwie śląskim zakazane. Regulacja przyczynić ma się do zmniejszenia niskiej emisji, a więc poprawienia warunków powietrza i wyeliminowania smogu. Kamil Jasek sprawdził, w jaki sposób zarządzenie odbije się na życiu mieszkańców. 

Do 2 września samorządy mają czas, by zmienić nazwy ulic, które noszą nazwiska postaci związanych z komunistycznym reżimem. W wielu miastach naszego regionu zapadły już decyzje o zmianach. Z mapy Rudy Śląskiej znikną ulice Gwardii Ludowej, Aleksandra Kowalskiego-Olka i Związku Młodzieży Polskiej. W Wodzisławiu Śląskim dotychczasowa nazwa ul. Armii Ludowej zostanie zmieniona na ul. Świętego Wawrzyńca, patrona miasta. Największe kontrowersje budzi negatywnie zaopiniowana przez Instytut Pamięci Narodowej postać generała Jerzego Ziętka. Zdaniem IPN, generał Ziętek miał świadomość zbrodniczej działalności Urzędu Bezpieczeństwa, a także był odpowiedzialny za wysiedlenie katowickich biskupów. O to, jak mieszkańcy Śląska postrzegają zmiany, pytała nasza reporterka Agnieszka Loch. 

Pozostał jeszcze weekend wakacji, ale my już zaglądamy do pewnej szkoły. Nie będzie to typowa szkoła, ale taka gdzie nie ma dzwonków, a uczniowie mogą wybrać czego się chcą w danym dniu uczyć. Iwona Kwaśny odwiedziła przedszkole i szkołę "Bukowy Dom" w Wyrach. 

Gliwice żegnają lato muzycznie. Na Placu Krakowskim wystąpią: Krzysztof Zalewski, LemON i Kombii. Jak przebiegają przygotowania do koncertu sprawdzała Agnieszka Strzemińska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

14-03-2018