Fide et Amore

"Chorał Gregoriański na czas Zmartwychwstania", którego słuchaliśmy 1 września w kościele w Suszcu, rozpoczął kolejny miesiąc XI Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore, a wykonawcy - Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński, to prawdziwi pasjonaci śpiewu gregoriańskiego, czym potwierdzili także głębokie znaczenie słów fide et amore – wiarą i miłością.

Dyrektor artystyczny tego Festiwalu ks. dr Wiesław Hudek zaprasza na kolejne muzyczne wieczory, najbliższy 15 września w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Żorach, a dziś rozmawiamy o wydarzeniach towarzyszących Festiwalowi, czyli przede wszystkim o rozpoczynającym się 7 września Krajowym Kongresie Polskiej Federacji Pueri Cantores w Rzeszowie.

Jednak na początek "Temat wieczoru", w którym ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer rozmawia o misji społecznej Kościoła w perspektywie rozpoczynającego się właśnie nowego roku szkolnego... w nowej szkole. Naszym gościem jest Urszula Bauer Śląski Kurator Oświaty.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl