Polepsza się stan zdrowia Sandry

fot. archiwum prywatne

Polepsza się stan 18-letniej Sandry, która została poszkodowana w wypadku na jednym z torów kartingowych w Sosnowcu. Witold Miecznikowski, ortopeda w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 imienia św. Barbary w Sosnowcu mówi, że dziewczyna w przyszłym tygodniu zostanie przeniesiona na oddział rehabilitacji neurologicznej.


Przed Sandrą jeszcze długa hospitalizacja, jednak po wyjściu ze szpitala nadal będzie ona potrzebować rehabilitacji. Ta niestety jest dość kosztowa. Z pomocą przyszedł Marcin Żmudzki, DJ w sosnowieckim klubie Kashmir, w którym zostanie zorganizowana impreza charytatywna. Jak podkreśla - nie poznał wcześniej poszkodowanej w wypadku i nie jest dla niego problemem organizacja wydarzenia.


Poza imprezą charytatywną, która odbędzie się na poczatku listopada, powstała również strona internetowa www.pomocsandrze.pl. Tam można znaleźć informacje dotyczące innych form wsparcia dla dziewczyny.

Przypomnijmy, w połowie września, Sandra w czasie jazdy gokartem uderzyła w inny gokart, wypadła z toru uderzając w ścianę z blachy, następnie spadła o kondygnację niżej. Istnieje podejrzenie, że do wypadku doszło z winy pracowników toru kartingowego. Sprawę bada prokuratura.

Autor: Marcin Wielgus