Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Stadion lekkoatletyczny. Uchwała antysmogowa. Spacer z Rutką. Oddłużenia czynszowe.

Data: 11-09-2017


stadion_ruda_sl_loch_120_01W Rudzie Śląskiej świętowano  otwarcie jednego z najnowocześniejszych w Polsce stadionów lekkoatletycznych. Rudzcy sportowcy czekali na ten moment od wielu lat. Nowa arena posiada skocznię do skoku wzwyż, rzutnie, nową bieżnię oraz wszystko potrzebne do profesjonalnych treningów. W wydarzeniu wzięli udział młodzi lekkoatleci, włodarze miasta oraz legendy śląskiego sportu, jak August Jakubik i Zuzanna Radecka. Relację przygotowała Agnieszka Loch. 

Uchwała antysmogowa która wpłynąć ma na poprawę jakości powietrza w regionie obowiązuje już od 11 dni. Jej zapisy są znane – eliminacja starych pieców i paliw niskiej jakości. Zakazy i wysokie kary odstraszyć mają od spalania śmieci, nadal potrzebna jest jednak edukacja. W takim właśnie celu odbyła się dziś w Katowicach konferencja poświęcona ochronie powietrza. W spotkaniu udział wzięło 300 przedstawicieli gmin i straży miejskiej oraz nasz reporter Kamil Jasek. 

Szlakiem Rutki Laskier wyruszyli uczestnicy trzynastych Dni Kultury Żydowskiej w Będzinie. Czternastoletnia Żydówka dorastała w okupacyjnej rzeczywistości, którą opisywała na kartkach swojego pamiętnika. Między innymi dzięki niej znamy dzisiaj tragiczne losy mieszkających w Będzinie Żydów, a sama Rutka stała się ich symbolem. Organizatorzy zapowiadają, że spacer śladami Rutki na pewno powtórzą, bo historia dziewczyny jest wciąż żywa i nie wszystko jeszcze zostało odkryte. Śladami młodej Żydówki wędrowali nie tylko mieszkańcy naszego regionu, ale także nasza reporterka, Paulina Kurek. 

Częstochowski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS pomaga lokatorom wyjść z zadłużenia. Uruchomiono kolejny projekt, dzięki któremu mieszkańcom lokali komunalnych łatwiej będzie spłacić zaległości. Zakłada on umarzanie odsetek wszystkim tym, którzy zdecydują się spłacić długi. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

14-03-2018