Wspólnota

Ks. Bartek Kuźnik szuka śladów Wspólnoty. Tym razem ze studentami wydziałów Uniwersytetu Śląskiego, teologicznego i filologicznego: Klaudyną Dojas, Natalią Forys, Katarzyną Bak, Pawłem Zygmuntem. Gwarantuje też dawkę dobrego studenckiego humoru i… jest to dziś nasz Temat wieczoru.

Zapraszamy także na kolejny muzyczny wieczór XI edycji Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore, a w rozmowie z Małgorzatą Hutek wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką opowiadamy o wierze, zaufaniu i doświadczeniu obecności Jezusa w życiu, ilustrując te refleksje utworami z albumu Grounded in love. Akustyczny jazz z elementami world music z domieszką groove’u oraz eksperymentu, decyduje o niezwykłym smaku utworów tej utalentowanej młodej artystki, która jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl