Śląsk wystąpił w Bratysławie ♬ ◙

Data: 12-09-2017

thumbnail
fot. Piotr Pagieła

Zespól Pieśni i Tańca Śląsk oraz słowacki zespół narodowy Slovenský Ľudový Umelecký Kolektív wystąpiły wieczorem na wspólnym koncercie w Bratysławie w ramach projektu "Helokanie południa".

Program dwuczęściowego koncertu wypełniły najbardziej znane i popularne pozycje z repertuaru obu formacji. Zastępca ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Bratysławie Piotr Samerek powiedział Radiu Katowice, że cieszy się ze wspólnego występu obu zespołów.Emocji nie krył po koncercie dyrektor Śląska Zbigniew Cierniak.Z kolei dyrektor zespołu SĽUK, Juraj Hamar mówił, że to ważne wydarzenie w historii jego zespołu.— Spotkały się dwa wybitne, fantastyczne zespoły Śląsk i SĽUK, wywołało to wiele emocji. Ciężko mi teraz o tym mówić, bo jestem bardzo wzruszony, ale myślę że to był wybitny spektakl. — powiedział Juraj Hamar.

Zastępca ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Bratysławie Piotr Samerek powiedział Radiu Katowice, że to ważne wydarzenie z punktu widzenia promocji naszego kraju.Piotr Samerek dodał, że widać wyraźne podobieństwa w programach obu zespołów.Projekt Helokanie południa przewiduje jeszcze dwa koncerty zespołu Śląsk. 14 września w Budapeszcie i 17 września w Zagrzebiu z chorwackim zespołem LADO. 

Autor: Piotr Pagieła /rs/


Galeria

Śląsk wystąpił w Bratysławie ♬ ◙

Zobacz podobne
Wiadomości regionalne