Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Wybór władz GZM. Śląsk w Bratysławie. WF inaczej. Filmowcem być.

Data: 12-09-2017


Serial o wyborze szefa metropolii wreszcie dobiegł końca. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie zebrali się dziś w Sali Sejmu Śląskiego by kontynuować przerwane 2 tygodnie temu zgromadzenie. I wyglądało zupełnie inaczej, niż ostatnio. Do dyspozycji metropolii jest teraz prawie 300 mln złotych rocznie. Te pieniądze mają być przeznaczone na wspólną komunikację, rozwój gospodarczy i promocję regionu. Przebieg dzisiejszego zgromadzenia obserwowali Łukasz Kałuża, Łukasz Szwej, i Ryszard Stotko.

 

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpił w Bratysławie wraz z tamtejszym narodowym zespołem SLUK w ramach projektu "Helokanie południa". Podczas dwuczęściowego koncertu artyści ze Słowacji wykonali między innymi dwa polskie tańce Poloneza i Oberka. „Helokanie południa” to projekt edukacyjno-artystyczny, na który składały się wcześniej warsztaty realizowane z zespołami partnerskimi na Słowacji, Węgrzech i w Chorwacji oraz trasa koncertowa. Kolejne koncerty odbędą się 14 września w Budapeszcie i 17 września w Zagrzebiu. Nagranie Piotra Pagieły. 

Wydawać by się mogło, że aktywność fizyczna i gry komputerowe to czynności które nie idą ze sobą w parze.  Jest jednak sposób by połączyć te dwa różne światy. Dziś w Rudzie Śląskiej odbył się „Alternatywny WF” organizowany przez pięciokrotną medalistkę mistrzostw świata i europy w skoku o tyczce, Monikę Pyrek. Ruda Śląska to pierwsze z miast na mapie alternatywnego WF-u. W sumie zaplanowano 11 zajęć w całej Polsce. W zajęciach uczestniczył nasz reporter, Kamil Jasek. 

Teraz powracamy do tematu, o którym mówiliśmy nie raz. Temat dotyczy filmów, m.in. filmów historycznych, poświęconych lokalnym dziejom. Filmów, które w ostaniach kilku latach produkowali uczniowie z Niegowonic. Premiery i projekcje odbywały się kinie. Dzięki temu młodzieży udało się pozyskać profesjonalny sprzęt, wiedzę i doświadczenie. Teraz szkoła zrobiła krok dalej i uczniowie do swojej dyspozycji mają też profesjonalną pracownię filmową. Pracownię, która szkoli kolejne pokolenie młodych filmowców. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

14-03-2018

07-03-2018