Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Bieg pamięci. Happening. Szlachetna Paczka. Nowy Elf.

Data: 13-09-2017


320 kilometrów mają w sumie do pokonania maratończycy, którzy rano wyruszyli sprzed pomnika przy kopalni Wujek, by dotrzeć przed grób błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. W ten sposób biegacze chcą już po raz 12. upamiętnić górników poległych podczas pacyfikacji kopalni Wujek i kapelana Solidarności. Trasę pokonuje 20 biegaczy. Na starcie była z nimi Monika Krasińska. 

W centrum Częstochowy na Placu Biegańskiego zorganizowano specjalny happening – akcję promującą rodzicielstwo zastępcze. Happening "SOS – szukamy rodzin zastępczych" zgromadził instytucje i stowarzyszenia zajmujące się rodzinami zastępczymi oraz ...przedszkolaki, które przekonywały, jak ważna jest dla dzieci rodzina i nadały sygnał SOS. W Częstochowie jest około 300 rodzin zastępczych, w których przebywa około 400 dzieci. Cały czas poszukiwane są rodziny zastępcze zawodowe i brakuje także pogotowia rodzinnego. W happeningu wzięła udział Izabela Czerczer. 

Pozostało 100 dni do finału "Szlachetnej Paczki". Akcja polega na konkretnej pomocy, kompletowaniu paczek, składających się dokładnie z tego, czego brakuje konkretnej rodzinie. Przez 17 lat udało się pomóc milionom rodzin, które dzięki akcji wyszły z biedy i bezradności. Dziś organizatorzy znów poszukują wolontariuszy. Aby rozpocząć pomoc, do końca września organizatorzy muszą zebrać blisko 14 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Do tej pory zgłosiło się tylko 5 tysięcy. Zatem jeśli macie Państwo choć odrobinę wolnego czasu bardzo zachęcamy do udziału w akcji. Szczegóły w materiale naszej reporterki Agnieszki Loch. 

Pociąg klasy Elf2 to nowy nabytek Kolei Śląskich. W sumie ma być ich dziewiętnaście. Twórcy zapewniają, że Elf2 jest nowoczesny i jeszcze bezpieczniejszy od swojego poprzednika. Pierwsi pasażerowie oceniają: wygodny, przestronny i nowoczesny. Nowe pociągi mają kursować między innymi na trasie: Katowice – Tarnowskie Góry – Lubliniec, Katowice – Racibórz, a w weekendy także do Cieszyna. Nowym nabytkiem Kolei Śląskich jechała Paulina Kurek.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

14-03-2018

07-03-2018