Narodowy Kongres Trzeźwości

21 września rozpoczyna się w Warszawie Narodowy Kongres Trzeźwości, którego tematem przewodnim są słowa: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Przygotowaniom do tego wydarzenia towarzyszyły: Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz konferencja „Odpowiedzialność posłów i senatorów, rządu i samorządów za trzeźwość Narodu”, która odbywała się 26 maja br. w Sejmie RP. O potrzebie promocji trzeźwości i abstynencji oraz o narodowym programie trzeźwości rozmawiamy z bp. Tadeuszem Bronakowskim, przewodniczącym zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości. Natomiast Temat wieczoru poświęcamy tym, którzy cierpią przez alkohol. Dorosłym Dzieciom Alkoholików (DDA) i dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych DDD dedykował swoje książki ks dr hab. Grzegorz Polok, jeden z uczestników Kongresu, z którym dziś rozmawiamy "o sprawach ważnych".Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl