Kolejna przegrana Ruchu.
18.09.2017
22:02:00

Ruch Chorzów przegrał z Górnikiem Łęczna 1:2 (0:0) w meczu dziewiątej kolejki piłkarskiej 1. ligi.

Gospodarze prowadzili od 65. minuty po samobójczym trafieniu Arkadiusza Kasperkiewicza, wyrównał w 83. minucie Łukasz Tymiński, a zwycięską bramkę dla gości w doliczonym czasie gry zdobył Grzegorz Bonin (90´+2).

Ruch, dla którego była to siódma porażka w sezonie i piąte z rzędu spotkanie bez zwycięstwa, pozostał na ostatnim, 18. miejscu w tabeli. Przed sezonem chorzowianie zostali ukarani pięcioma ujemnymi punktami i po dziewięciu meczach mają -1 punkt. Górnik zgromadził 11 punktów i jest na 12. pozycji. Na szczycie tabeli są Chojniczanka Chojnice i Miedź Legnica (18 pkt). Punkt mniej mają Odra Opole, Chrobry Głogów i Stal Mielec.

Ruch Chorzów – Górnik  Łęczna 1:2 (0:0)

1:0 Arkadiusz Kasperkiewicz, samobójcza, 65 min.
1:1 Łukasz Tymiński, 84 min.
1:2 Grzegorz Bonin, 90+2 min.