25-lecie audycji U progu dnia. Spotkanie z abp. Wiktorem Skworcem.

fot. archidieceja.katowice.pl

Z okazji 25 lecia audycji „U progu dnia” oraz pierwszego roku działalności Redakcji Programów Religijnych Polskiego Radia Katowice metropolita katowicki abp Wiktor Skworc spotkał się z prezesem Radia Katowice Piotrem Ornowskim i członkami redakcji..

Wasza działalność jest ważna społecznie i chciałem za to podziękować, za ten sposób ewangelizowania - powiedział metropolita górnośląski.

Abp Skworc odniósł się do tego, że spotkanie Redakcji ma miejsce po niedawno przeżywanej niedzieli, która była Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Podkreślił także, że działalność osób zaangażowanych w tworzenie programów religijnych w Polskim Radiu Katowice jest „ważna społecznie”.

Nawiązując do jubileuszu 25 lecia programu „U progu dnia” stwierdził, że „ten program staje się ewangelizacją”: Chciałbym was zachęcić, abyście tak podchodzili do swojego zadania, aby była to preewangelizacja. Abyście odczytywali w nim zadanie budowania więzi społecznych. Jesteśmy sługami Prawdy, ale naszą powinnością jest także wprowadzanie pokoju społecznego, także budowanie więzi społecznych - mówił abp. Skworc.

O zasięgu Radia Katowice mówił Piotr Ornowski, Prezes Zarządu Polskiego Radia Katowice: Słuchalności mogą nam pozazdrościć i ci, którzy mają zasięg ogólnopolski. W Katowicach jesteśmy abolutnie „numerem 1”, podobnie w metropolii. Cieszy nas także obniżający się wiek słuchaczy Pojawia się „fala” słuchaczy „15+”. To cieszy, bo tym młodym ludziom trzeba coś zaprezentować, trzeba czasami ukształtować - mówił Redaktor Naczelny Polskiego Radia Katowice.

Cenimy sobie ten mądry głos duchownych intelektualistów. Audycja "U progu dnia" cieszy się sympatią i zasłuzonym uznaniem słuchaczy. Trafia do serc i do umysłów. Jest inspiracją. - do dał prezes Ornowski.

25 lat już głosimy to „Słowo na dobry początek”. Zaczęło się od Środy Popielcowej 4 marca 25 lat temu. Sygnał rozpoczynający audycje został wyemitowany już 9 tys. razy, co daje w sumie 450 godzin na tej ambonie… - powiedział ks. Leszek Szewczyk, Koordynator prac Redakcji Programów Religijnych Polskiego Radia Katowice.

Poranne felietony U progu dnia są prezentowane na antenie Radia Katowice od poniedziałku do soboty o 6.15 i w niedzielę o 7.45 . Mozna jes także odsłuchiwac na stronie U progu dnia

 


Radiowe Wydarzenia