Fascynujący Nepal

Dla ludzi kochających wędrówki w górach marzeniem jest spojrzenie na Himalaje z bliska.

Do takich ludzi należą Kasia Kowalska i Marek Bytom. Wyjeżdżają do Nepalu, by znaleźć się jak najbliżej gór wysokich, by poczuć przygodę jaką jest ich zdobywanie. Jednak tam, gdzie wielcy wspinacze zaczynają swoją drogę na szczyt oni kończą swoją wędrówkę. Organizując trekingi pod najwyższe szczyty świata realizują pewien plan, o którym opowiadają podczas naszego spotkania „Za horyzontem”.


Wyrazem ich wielkiej pasji jaką są góry i wędrowanie po ich ścieżkach jest prowadzony w Katowicach Klub Podróżnika Namaste. A himalajską przygodę wśród ludzi gór będzie można przeżyć w naszym radiowym studio 26 września o godz.18.00. Serdecznie zapraszam


MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA