Ślady - magazyn religijny

thumbnail

Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl


Teatr i ewangelizacja

Data: 25-09-2017

thumbnail

„Teatr Franciszka” przygotował kolejny musical.

Tym razem zaprezentuje historię biblijnego króla Dawida, a dziś młodzi aktorzy zaproszą na to wydarzenie i opowiedzą o swojej pasji oraz ewangelizowaniu przez teatr. To jest nasz Temat wieczoru – raban, czyli kościół młodych; jak zawsze w czwarty poniedziałek miesiąca zapraszaja ks. Marcin Wierzbicki duszpasterz młodzieży w katowickiej archidiecezji i młodzież . Ostatnie ślady w programie prowadzą do Żor na XI Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore, gdzie zapraszamy wspólnie z dyr. artystycznym Festiwalu ks. Wiesławem Hudkiem. .

Prowadzi
Ślady - magazyn religijny

20-08-2018 Pielgrzymka

07-05-2018 Świadectwo wiary.