Ćwiczenia duchowne

Misja społeczna Kościoła, kolejny z cyklu Tematów Wieczoru , które proponujemy w pierwszy poniedziałek miesiąca. Autor "Tematu" ks. dr hab. Marek Łuczak pyta o znaczenie duchowości w katolickiej nauce społecznej, gościem programu jest Dziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii Ignatianum w Mysłowicach ks. dr Wacław Królikowski jezuita.

„Ćwiczenia duchowne” zaproponowane przez św. Ignacego Loyolę określają metodę rekolekcji ignacjańskich, o których również rozmawiamy pytając o znaczenie duchowości we współczesnym świecie i w życiu ludzi.

Kończymy program zaproszeniem na kolejny wieczór XI Festiwalu Fide et Amore.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl