Za horyzontem

thumbnail
MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA

 Za Horyzontem - Timor

Data: 07-10-2017

thumbnail

Dzisiaj proponuję państwu podróż na indonezyjską część wyspy Timor, do małej, górskiej wioski Weluli.

Znajduje się tam misja Sióstr Klaretynek, wśród których jest jedna Polka – Joanna Dresler. Dotarł do Niej w Timorze i zaprosił do studia „Za Horyzontem” w Radiu Katowice Tadeusz Biedzki, znany podróżnik i uznany pisarz. Proszę posłuchać niezwykłych opowieści z „końca świata”.

 Każdy może poznać i wesprzeć pracę Sióstr Klaretynek w Timorze: http://klaretynki.pl/projekt-weluli/ facebook.com/missioweluli/ Timor

.

Prowadzi
Za horyzontem

29-04-2018 Za horyzontem

05-03-2016 Togo i Benin