Audycje Stadion Śląski – Potęga Emocji w Muzeum Sportu i Turystyki.

Cykl audycji dokumentalnych „Stadion Śląski – Potęga Emocji” wyprodukowany przez Polskie Radio Katowice został 9 października oficjalnie przekazany do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

To dla nas wyróżnienie i potwierdzenie,  że audycje nadawane przez Radio Katowice spełniają najwyższe standardy profesjonalizmu i misji. – powiedział Piotr Ornowski, prezes zarządu i redaktor naczelny.

Autorami cyklu na który składa się 15 kilkuminutowych audycji są Jerzy Góra i Jarosław Juszkiewicz. Kolejne rozdziały historii jednego z najbardziej znanych symboli sportowych Polski  były prezentowane od początku lipca 2017 r.  Zostały też umieszczone w internetowym archiwumna stronie Stadion Śląski – Potęga Emocji.

Odcinki odzwierciedlają  emocje jakie towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom odbywających się w słynnym „Kotle Czarownic” – od euforii i miłości po gorycz i strach. Audycje zrealizował akustycznie Jacek Kurkowski, a cykl powstał we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Instytucją Kultury Ars Cameralis.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie działa od 1952 roku. Płyty z audycjami Radia Katowice zostaną przekazane podczas uroczystości, która odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

/jj/mm/


Podobne artykuły