Dywanik z wilka. Paczka z myśliwskim trofeum ◙

Data: 11-10-2017

thumbnail
fot. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Sąd zajmie się sprawą paczki jaka trafiła na pocztę w Zabrzu. Jej zawartością było myśliwskie trofeum z Kanady.

Podczas kontroli jednej z paczek mundurowi z Oddziału Celnego Pocztowego w Zabrzu znaleźli wyprawioną skórę wraz z otwartym pyskiem wilka szarego. Paczka została zgłoszona do odprawy celnej, jako trofeum myśliwskie. Przesyłka została wysłana z Kanady. Adresatem był mieszkaniec województwa małopolskiego.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej dokładnie sprawdzili dokumentację towarzyszącą przesyłce. Ze względu na fakt, iż gatunek wilka szarego podlega ochronie przywóz takiego trofeum wymaga stosownego zezwolenia. Do odprawy celnej taki dokument nie został przedłożony. Wyprawiona skóra wraz z głową wilka została zatrzymana.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywóz takich okazów bez wymaganego pozwolenia traktowany jest jako przemyt za który grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, kara grzywny oraz przepadek okazu. O wysokości kary zdecyduje sąd. Wilk szary - to gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, zamieszkujący lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. W naszym kraju, podobnie jak i w innych obszarach świata wilk jest objęty ochroną.

Autor: Monika Krasińska/lk


Galeria

Dywanik z wilka. Paczka z myśliwskim trofeum ◙
Wiadomości regionalne