Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Pamięci Poświatowskiej. Dzieci w sieci. Umowa z UŚ. Festiwal.

Data: 11-10-2017


Częstochowa upamiętnia 50. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej. W Domu Poezji, Muzeum Haliny Poświatowskiej oglądać można nowe eksponaty, dokumenty oraz fotografie z lat 50. i 60. XX wieku. To szczególne miejsce przy ul. Jasnogórskiej w Częstochowie, bo w tym domu wraz z rodziną mieszkała Haśka. Halina Poświatowska jedna z najsłynniejszych poetek XX wieku urodziła się 9 maja 1935 w Częstochowie. Ciężka choroba serca nabyta w dzieciństwie skazała ją na długie leczenie i pobyty w szpitalach. Zmarła 11 października 1967 r. po drugiej operacji serca w Warszawie. Poetkę wspominała Izabela Czerczer. 

Według statystyk co trzeci Polak przynajmniej raz w życiu doświadczył naruszenia prawa do prywatności. Czasem wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych chcąc np. zainstalować aplikację w telefonie czy zarejestrować się na portalu. Gdzie później trafiają nasze dane? Tego nie wiemy. W konsekwencji jednak w naszej skrzynce pojawiają się setki reklam i spamu. W maju przyszłego roku sytuacja ma ulec poprawie, wchodzi bowiem w życie nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Szczegóły w materiale naszej reporterki Agnieszki Loch. 

Biolodzy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wzbogacą się o nową placówkę. Terenowa Stacja Badawcza BIOGEO powstanie w Jaworznie, na terenie parku edukacyjnego Geosfera. Jakie korzyści będą z tego mieli mieszkańcy? Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego pojawią się w swoim jaworznickim laboratorium na wiosnę, dzisiaj jaworzno odwiedził Dawid Damszel. 

Prezentacją autorów rozpoczął się w "Piwnicy Muz" Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach 5. już Festiwal Poezji Słowiańskiej. Impreza ma charakter otwarty dla wszystkich miłośników i twórców poezji. Festiwal Poezji Słowiańskiej od dziś do soboty w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej, Wilamowicach i Goczałkowicach, a program na stronie mdk.czechowice-dziedzice.pl. Relację przygotował Jarosław Krajewski.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów