Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Kampania antysomogowa. Sejmik młodzieżowy. Drzewo roku. Nowa neurologia.

Data: 12-10-2017


Śląsk walczy ze smogiem kampanią "Mogę! #Zatrzymać SMOG". Po wprowadzeniu uchwały antysmogowej, województwo chce edukować mieszkańców za pomocą plakatów, ulotek i portali społecznościowych. Przede wszystkim chodzi o to, żeby zrozumieli, że to od nich samych w dużej mierze zależy czystość powietrza. Z kolei mieszkańcy nie do końca wierzą, że smog uda się powstrzymać. Na konferencji prasowej dotyczącej kampanii była Paulina Kurek.Kampania "Mogę! #Zatrzymać SMOG" to kolejny krok w walce ze smogiem. Urząd Marszałkowski liczy na to, że mieszkańcy aktywnie włączą się w zwalczanie tego poważnego problemu. 

 

 

Młodzi ludzie chcą zmieniać rzeczywistość wokół siebie - dziś niezwykle licznie przybyli do Muzeum Ślaskiego, by wybrać Radę Młodzieżowego Sejmiku Województwa. Oprócz samych wyborów było spotkanie z Marszałkiem Wojciechem Saługą oraz warsztaty o tematyce samorządowej. Z młodymi radnymi o ich planach i spostrzeżeniach rozmawiała Agnieszka Loch.Pierwsza, inauguracyjna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa odbędzie się już 17 października.

 

Już po raz 15. Klub Gaja zorganizował Święto Drzewa. To akcja, która ma uświadamiać jak ważne są dla nas rośliny i ich ochrona. Inauguracja Święta odbyła się przy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Choć to symboliczne akcja, w ruch musiały pójść łopaty. Nagranie Dawida Damszela. 

Teraz przeniesiemy się do Szpitala w Zawierciu, gdzie otwarto zmodernizowany Oddział Neurologiczny. Oddział, który stworzony został na nowa. Od nowa wyposażony został też w nowoczesny sprzęt i to nie tylko medyczny. W tej chwili na miejscu trwa wielka przeprowadzka, nieco wcześniej - bo na porannej wizycie - z mikrofonem była nasza reporterka Gabriela Kaczyńska, której lekarzem prowadzącym był neurolog Dariusz Koclęga.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów