25 lat audycji U progu dnia

Decyzja rodziców o usunięciu ciąży jest zwykle spowodowana ich strachem i niedoinformowaniem. Nie od razu wszystkim zarzucałabym złą wolę. Oni nie wiedzą, jak takie chore dzieciątko po urodzeniu będzie wyglądało, nie mają pojęcia, jak trzeba się nim opiekować. Ten ogromny strach przed nieznanym i brak informacji powoduje, że podejmują decyzję o usunięciu ciąży - mówi dr Magdalena Wąsek -Buko,  neonatolog i pediatra  Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Śląskie Hospicjum Perinatalne”. 

Dziś po raz kolejny gościmy panią doktor w naszym programie, aby porozmawiać o  prawie do życia. Temat wieczoru w trzeci poniedziałek miesiąca przygotowuje ks. Jacek Plech i jest to zawsze  rozmowa o sprawach  ważnych… 

Jednak pierwsze dobre słowa na początek naszego spotkania, będą  rozmową o książce z radiowymi felietonami, która ukazała się pod redakcją ks. Leszka Szewczyka „Dobre słowo na początek. 25 lat audycji U progu dnia”. 


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl