Onkochusty. Geriatria. Orkan. Nożownik.

W katowickiej klinice powstały Onkochusty, czyli wyjątkowe prezenty dla kobiet chorych na raka. Żeby przyłączyć się do akcji wystarczyły podstawowe umiejętności krawieckie i trochę wolnego czasu. Organizatorzy przyznają, że nie spodziewali się tak dużego zainteresowania akcją. Planują już kolejne edycje. Myślą także o wpisie do Księgi Rekordów Guinessa. Ponad sto chust trafiło na oddziały radioterapii i chemioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, które odwiedziła Paulina Kurek.


 

W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie otwarto wyremontowany oddział geriatryczny. Sale pachnące nowością, doskonale wyposażone, czekają na pacjentów. Remont kosztował milion dwieście tysięcy złotych, a pieniądze na ten cel szpital otrzymał z budżetu miasta. Inwestycja ważna, bo potrzebne są oddziały geriatryczne. Ten usytuowany na III piętrze budynku przy ul. Bony ma przygotowane sale na trzydzieści łóżek. Szpital odwiedziła z mikrofonem Izabela Czerczer.


 

Ponad 1300 zgłoszeń, 96 uszkodzonych dachów i trzy osoby poszkodowane, to bilans weekendowego orkanu Grzegorz. Na południu regionu strażacy najczęściej interweniowali w powiatach bielskim, żywieckim, cieszyńskim. Ten ostatni, odwiedził nasz reporter Andrzej Ochodek.


 

Około godziny 9:00 rano mieszkańców domów przy ulicy Sikorek w Rudzie Śląskiej obudziło wołanie o pomoc. Zakrwawiony młody mężczyzna stał w oknie i prosił o wezwanie policji. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że doszło do rodzinnej tragedii. Wnuk kilkukrotnie zaatakował swoją babcię nożem, następnie rzucił się na ojca oraz brata. Niestety starszej kobiety nie udało się uratować. Na miejsce zdarzenia udał się nasz reporter, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl