Modlitwa za zmarłych

O wartości modlitwy za zmarłych i o odpustach, które można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące, rozmawiamy z teologiem ks. dr. Grzegorzem Strzelczykiem. Warto posłuchać o tej możliwości, jaką daje Kościół wiernym …i skorzystać z niej, zwłaszcza w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.

Ślady prowadzą również do Tematu wieczoru, w którym gościmy abp. Wiktora Skorca, metropolitę katowickiego i koordynatora Redakcji Programów Religijnych, ks. dr. hab. Leszka Szewczyka. Chcemy podsumować to, co wydarza się między 19:15 a 20:00 w poniedziałkowe wieczory w eterze i w internecie w PR Katowice. Minął właśnie pierwszy rok obecności Śladów w programie Radia Katowice.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl