Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Zniczomat. Cmentarz dla zwierzaków. Przeszczepy. Kalendarz amazonek.

Data: 31-10-2017


Początkowo pojawiały się w okresie Wszystkich Świętych, jednak na wielu cmentarzach można z nich korzystać przez cały rok. Zniczomaty, nazwa być może dziwna, ale funkcja tego urządzenia jest bardzo praktyczna. Szczegóły w relacji naszego reportera, który odwiedził cmentarz komunalny w Cieszynie. 

Co zrobić w sytuacji gdy zdycha nasze domowe zwierzątko, ulubieniec rodziny: kot, pies, chomik? Nie wszyscy wiedzą, że przepisy zabraniają zakopywania ich nawet w przydomowych ogródkach. Rozwiązaniem może być jeden z pierwszych w naszym regionie Park Pamięci dla Zwierząt. Firma weterynarzy z Francji kupiła już działkę w Rudzie Śląskiej, niedaleko trasy NS. Pomysł spotkał się z aprobatą mieszkańców i osób, które zawodowo opiekują się zwierzętami. Park odwiedziła Agnieszka Tatarczyk. 

Lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach każdego dnia pomagają wielu pacjentom. Tym razem jednak wydaje się, że dokonali cudu. Dwa tygodnie temu przeszczepili drogi pokarmowe, oddechowe oraz skórę 64-letniemu choremu, który cierpiał na raka krtani. Operacja sprzed dwóch tygodni trwała 11 godzin. I choć wiązała się z ogromną determinacją i wysiłkiem pacjenta i lekarzy wydaje się dziś że współczesna medycyna nie zna granic. Dziś pacjent powoli powoli zdrowieje. Z lekarzami oraz panem Michałem, który w 2015 roku przeszedł podobny, choć nieco mniej skomplikowany zabieg rozmawiała nasza reporterka Agnieszka Loch.  

„Jest Jak Jest, Mam Wybór – Jestem Kobietą” – pod takim tytułem Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki wydały kalendarz na 2018 rok. W ten sposób podkreślają jubileusz 20-lecia działalności stowarzyszenia. To kalendarz profilaktyczny i edukacyjny z informacjami o placówkach pomagających kobietom z nowotworem piersi. To także kalendarz z przesłaniem do kobiet. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki skupia około 150 kobiet. Każdego roku organizują: Dni otwarte, Marsz Różowej Wstążki i namawiają kobiety do profilaktycznych badań.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

25-09-2018

24-09-2018

10-09-2018