Dusze w czyśćcu

O budowanie prawdziwej wspólnoty Kościoła i odważne zaangażowanie się w sprawy świata zaapelował do uczestników VII Kongresu Katolickich Ruchów, Stowarzyszeń i Wspólnot Modlitewnych Archidiecezji Katowickiej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. To wydarzenie jest także jednym z ważnych śladów, które zostawiają dziś goście rozmawiając o misji społecznej Kościoła z ks. Markiem Łuczakiem autorem Tematu wieczoru.

Kontynuujemy także rozważania o modlitwie za zmarłych. "Musimy modlić się za dusze w czyśćcu. To niewiarygodne, co one mogą uczynić dla naszego duchowego dobra". Słowa św. Ojca Pio i wielu innych mistyków cytuje dziś ojciec Wojciech Mainka OFM, mówiąc o odpustach ofiarowywanych za zmarłych, które można otrzymać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl