Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Strajk w DPS zawieszony. Garaże i graffiti. Bezpieczny maluch. Aniołki

Data: 07-11-2017


Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie zawiesili strajk. Nie skończyli jednak protestu i zapowiadają dalsze działania mające na celu przekonanie prezydenta do podwyżki wynagrodzeń. Wcześniej w wyniku podpisania układu zbiorowego, miasto o 150 złotych podniosło płace zatrudnionym we wszystkich placówkach pomocy społecznej w Częstochowie. Protestujący domagają się jeszcze 100 złotych. Do godziny 14:00, kiedy to zapadła decyzja o zawieszeniu strajku między innymi pracownicy kuchni, opiekunki, opiekunowie i pracownicy socjalni nie wykonywali swoich obowiązków. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 

Teraz przeniesiemy się na jedno z osiedli w Łazach, osiedli na którym powstają edukacyjne ściany. To ściany tamtejszych garaży, na których pojawiają się malowidła przedstawiające lokalną historię. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej. 

Już po raz 7. Komenda Miejska Policji w Katowicach rozpoczyna program "Bezpieczny maluch". Od dziś do czerwca ponad setka 6-latków z katowickich przedszkoli będzie spotykać się z policjantami, leśnikami ratownikami i innymi przedstawicielami służb, by uczyć się jak unikać zagrożeń. By tak małe dzieci zapamiętały zasady bezpieczeństwa, zajęcia prowadzone są w sposób dynamiczny i interaktywny - jest dużo ruchu i zabaw, które jednocześnie są nauką. Bohaterem pierwszych zajęć dotyczących zachowania się wobec psa był policyjny owczarek niemiecki o imieniu "Kora". Nagranie Agnieszki Loch.Zdaniem ekspertów to właśnie dzieci najefektywniej działają w momentach kryzysowych. Najmłodsi już nie raz udowodnili, że potrafią profesjonalnie wezwać pomoc, a nawet uratować ludzkie życie. Dlatego program "Bezpieczny Maluch" to tak naprawdę program dla nas wszystkich.

 

Wrocław ma krasnale, Siemianowice Śląskie będą miały... figurki aniołów. Miasto w ten nietypowy sposób chce wzbogacić swoją przestrzeń. Skąd pomysł i jak będą wyglądały figury nasza reporterka spytała rzecznika siemianowickiego Urzędu Miasta Piotra Kochanka, a także samych mieszkańców.Ciekawe czy ten pomysł podpatrzą inne miasta w naszej aglomeracji. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-09-2018

10-09-2018