Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Radio Katowice w Watykanie. Śniadanie daje moc. Awantura o drogę. Pomnik z Francji w Zawierciu?

Data: 08-11-2017


Szczególny dzień dla naszej rozgłośni, a także dla Państwa - naszych słuchaczy. Papież Franciszek pobłogosławił w Stolicy Apostolskiej podczas audiencji generalnej pracowników i słuchaczy rozgłośni z okazji 90 lat rozgłośni. Prezes radia Piotr Ornowski przekazał Papieżowi pamiątkową replikę mikrofonu, używanego w Radiu Katowice w 1927 roku. Z szefem rozgłośni rozmawiał Mariusz Masiarek.Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na naszej stronie internetowej, a także na naszym FB.

 

W ramach akcji "Śniadanie Daje Moc" uczniowie i przedszkolaki uczą się zasad zdrowego odżywania. Ważne jest nie tylko samo zjedzenie pierwszego posiłku. Trzeba zwrócić uwagę, co znajduje się na talerzu. W katowickiej szkole, którą odwiedziła nasza reporterka, Paulina Kurek, zdrowe śniadanie serwowali dzisiaj rodzice i dziadkowie. Dzieci jadły też samodzielnie przygotowane kanapki i szaszłyki owocowe.Dzień "Śniadanie Daje Moc" zorganizowano w całej Polsce po raz siódmy.

 

Las, pola, cisza i spokój - po prostu sielanka. Tak też myśleli Ci, którzy kupili działki pod budowę domu w okolicy Rety Śmiłowickiej w Mikołowie. Pewnego dnia okazało się jednak, że drogę prowadzącą do ich domów... kupił i zamknął deweloper. Jak doszło do tej kuriozalnej sytuacji? Nasz reporter wybrał się sprawdzić to do Mikołowa.Do tej sprawy na pewno będziemy jeszcze na antenie Radia Katowice wracać. Dzisiaj do Mikołowa wybrał się Dawid Damszel. 

 

Teraz przeniesiemy się do Zawiercia. Miasta, które zainteresowało się zamieszaniem wokół krzyża na pomniku Jana Pawła II znajdującego się w Bretanii. Okazuje się, że obecność tak dużego krzyża jest niezgodna z francuskim prawem. Dlatego też tamtejsza Rada Stanu nakazała usunąć ten symbol religijny. Tymczasem Zawiercie krzyż, a nawet i cały pomnik, chciałoby mieć u siebie. Zwłaszcza, że niedawno powstał tam Plac Jana Pawła II. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-09-2018

10-09-2018