Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Karpiowe żniwa. Co robić z popiołem? Coraz bliżej Świąt. Piękne miasto Tour de Pologne.

Data: 09-11-2017


Październik i początek listopada to czas odłowów stawów karpiowych, czyli tak zwane karpiowe żniwa. Może to zdziwić, bo do świąt jeszcze daleko, ale wszystko po to by ryba była zdrowa i smaczna. Tak przynajmniej twierdzą w Zakładzie Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu na Śląsku Cieszyńskim. Nagranie Andrzeja Ochodka. 

Teraz przeniesiemy się do Kobióra, do tamtejszego przedszkola gminnego. Tam odbyła się nietypowa lekcja. Lekcja w której prace domową odrobić mają rodzice. To lekcja o segregacji śmieci, w roli głównej z popiołem. Specjalna kampania informacyjna ruszyła właśnie na terenie Tychów, powiatu bieruńsko- lędzińskiego, kobióra i Wyr. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej. 

Dziś 9 listopada. 26 dni pozostało do dnia Świętego Mikołaja i 44 do Wigilii Bożego Narodzenia. Na ulicach miast pojawiają się świąteczne ozdoby, a w supermarketach czekoladowe Mikołaje. Czy mieszkańcy Ślaska czują już świąteczny klimat sprawdzała dziś Agnieszka Loch.Jako ciekawostkę powiem, że najwcześniej bo już 27 października świąteczne iluminacje można było zobaczyć w Rybniku - to jednak chyba nie spodobało się mieszkańcom, ponieważ magistrat ostatecznie postanowił je zdjąć i zawiesić nieco później.

 

W Zabrzu przyznano dziś nagrody dla najlepszych miast, w których w tym roku pojawił się kolarski wyścig Tour de Pologne. Wyróżniono najlepsze miasto startowe, miasto premii i miasto mety. Proszę Państwa mamy się czym pochwalić, bo wszystkie puchary zostały w naszym regionie.Jak udało nam się dowiedzieć, w przyszłym roku wyścig znów pojawi się na drogach naszego województwa, zatem znowu możemy szykować się na wielkie kolarskie emocje. A dziś emocje związane z przyznaniem nagród dla najlepszych miast przekazywał Tadeusz Musioł.


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-09-2018

10-09-2018