Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Miasto Enigmy. Kalendarz charytatywny. Koncert dla Wiktorii. Przygotowania do zimy.

Data: 10-11-2017


Miasto Cieszyn przystąpiło do ogólnopolskiego szlaku ´´Miast Enigmy´´. To ogólnopolski projekt mający na celu upamiętnienie osób związanych ze złamaniem kodów niemieckiej maszyny szyfrującej. Jedną z nich był płk. Gwido Langer, który swą młodość spędził w Cieszynie i tu na cmentarzu spoczywają jego prochy. Dziś w Zespole Szkół Technicznych jego imienia odbyły się uroczystości z okazji 85-rocznicy złamania przez Polaków szyfrów Enigmy. W Cieszynie był Andrzej Ochodek.Dzisiejsze spotkanie zakończył Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Gwido Langera.

 

Osoby niepełnosprawne i ich bliscy wzięli udział w niezwykłej sesji fotograficznej. Tak powstał kalendarz charytatywny. Bohaterowie sesji mają różny stopień niepełnosprawności, są też w różnym wieku. Jak przyznają organizatorzy, łączy ich jedno: cierpienie. Sami modele przyznają, że udział w projekcie był wspaniałą przygodą. Na promocję kalendarza wybrała się nasza reporterka Paulina Kurek.Kalendarz można kupić na stronie fundacji Aktywni My z Rudy Śląskiej. Fundacja zajmuje się między innymi działaniem przeciwko wykluczeniu społecznemu osób starszych i niepełnosprawnych. Dochód ze sprzedaży wesprze ją w całości.

 

Teraz przeniesiemy się do Zawiercia, to tam w połowie października odbyła się parada motocyklistów podsumowująca sezon. Podczas przejazdu kolumny doszło do tragicznego wypadku. Poszkodowana została 15-letnia Wiktoria, która najpierw walczyła o życie, teraz walczy o powrót do sprawności fizycznej, bo na razie przykuta jest do łózka. W powrocie do zdrowia pomóc ma rehabilitacja bardzo kosztowna. Dlatego też na pomoc ruszyli mieszkańcy Zawiercia i okolic. W ciągu kilku chwili zebrał się sztab ludzi dobrej woli, którzy organizują w niedzielę wielki koncert charytatywny. Ostatnim przygotowaniom towarzyszy Gabriela Kaczyńska.Koncert dla Wiktorii Cymer odbędzie się w niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Początek o godzinie 10.00. Pomóc można już dziś, a szczegółowe dane dostępne są na FB - Lepsze Jutro Dla Wiktorii-MOK Zawiercie.

 

Częstochowa przygotowuje się do zimowej pomocy bezdomnym. Organizacje samorządowe i pozarządowe działające w partnerstwie lokalnym spotykają się, aby wspólnie wypracować metody wsparcia. Jak Częstochowa pomaga bezdomnym w tym trudnym dla nich okresie? O tym w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-09-2018

10-09-2018