Polska remisuje z Urugwajem

Data: 11-11-2017

thumbnail
fot. laczynaspilka.pl

Polscy piłkarze zremisowali bezbramkowo z Urugwajem w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Moja ocena całego meczu jest pozytywna. Było to bardzo wartościowe spotkanie międzypaństwowe z mocnym rywalem. Wiele materiału będzie do analizy, pod względem taktycznym, również w kontekście debiutantów – podsumował bezbramkowy remis z Urugwajem selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. 

Pierwszy mecz w nowym ustawieniu zagraliśmy bardzo obiecująco, szczególnie jeśli chodzi o konsekwencję w defensywie. Wszystko, co założyliśmy sobie przed meczem funkcjonowało jak należy, ale trudno być w pełni zadowolonym, jeżeli się nie wygrywa – przyznał Jakub Błaszczykowski, którzy przeciwko Urugwajowi rozegrał 96. spotkanie w reprezentacji Polski.

Wydarzeniem spotkania było pożegnanie Artura Boruca. Bramkarz reprezentacji Polski ostatni raz zagrał w barwach narodowych. 37-letni zawodnik wyszedł w podstawowym składzie, a w 44. minucie opuścił boisko przy owacji na stojąco 56 tysięcy kibiców. Był to 65. występ Boruca w reprezentacji Polski.

W poniedziałek podopieczni trenera Adama Nawałki podejmą w Gdańsku reprezentację Meksyku.

/mm/iar/

Wiadomości sportowe