Pracownicy sądów i prokuratur protestują

fot. Łukasz Kałuża

Walczą o wyższe pensje. Pracownicy administracyjni sądów i prokuratur biorą dziś udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.


Urzędnicy Sądu Okręgowego w Katowicach w samo południe korzystając z przerwy wyszli na schody przed głównym wejściem do budynku

 

Pracownicy sądów i prokuratur czują się dyskryminowani – powiedziała Edyta Odyjas z NSZZ Solidarność Pracowników Sądownictwa.


 

Resort sprawiedliwości podjął kroki w celu zapewnienia dodatkowych środków w przyszłorocznym budżecie jednak jak dotąd propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości nie uzyskała akceptacji resortu finansów.

Związkowcy alarmują, że z powodu niskich wynagrodzeń, coraz większa liczba pracowników sądów rezygnuje z pracy. Tylko w ciągu ostatnich 3 lat z sądów odeszło ponad 17 tysięcy asystentów sędziów, urzędników i pracowników obsługi.

W naszym regionie w poniedziałkowej akcji protestacyjnej  uczestniczą m.in. pracownicy Sądu Okręgowego w Katowicach przy ul. Francuskiej 38.

— W samo południe pracownicy wyjdą na schody przed głównym wejściem budynku. Będą ubrani w czarne koszulki z logo naszej akcji protestacyjnej — powiedziała przewodnicząca.

Autor: Łukasz Kałuża/ds

 


Podobne artykuły