Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Protesty w sądach. Dzień niewidomych. Kolej i Jaworzno. Izba Tradycji.

Data: 13-11-2017


Zarabiają netto około 1800 zł - chcą więcej. Pracownicy administracyjni sądów i prokuratur biorą dziś udział w ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Część urzędników wyjechała na manifestację do Warszawy, pracownicy Sądu Okręgowego w Katowicach w samo południe korzystając z przerwy wyszli na schody przed głównym wejściem do budynku. Był tam także nasz reporter Łukasz Kałuża. 

Prawie 2 miliony osób w naszym kraju boryka się z dysfunkcjami wzroku, a 100 tysięcy nie widzi wcale. Dziś niewidomi i słabowidzący mają swoje Święto. Nagranie Agnieszki Loch. 

By Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia mogła odpowiednio funkcjonować i tworzyć razem jeden organizm, konieczne są dobre połączenia między miastami. Zapewnić mają je m.in. planowana „Kolej metropolitalna” oraz „Metropolitalny zarząd komunikacji”. Inwestycje ominąć mają jednak Jaworzno, które nie zdecydowało się na dołączenie do metropolii. Mimo to, miasto jest w trakcie budowy dużego centrum przesiadkowego w Jaworznie-Szczakowej. Wyceniona na 10 milionów inwestycja okazać się może nic nie warta, jeśli zabraknie odpowiednich połączeń. Nagranie Kamila Jaska. 

Teraz przeniesiemy się do Łaz, gdzie wczoraj wręczono akt nadania honorowego obywatelstwa gminy Łazy Józefowi Zapędzkiemu. To dwukrotny mistrz olimpijski w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego. Startował też w Igrzyskach Olimpijskich, od Tokio do Moskwy, zdobywając dwa złote medale. Był także srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w 1966 roku oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy w 1971. Przez większość sportowej kariery reprezentował Śląsk Wrocław. Od lat mieszka w Łazach, angażując się w życie społeczne. Część swojego dorobku sportowego przekazał mieszkańcom gminy. Medale, odznaki i dyplomy trafiły do tamtejszej Izby Tradycji. Nagranie Gabrieli Kaczyńskiej. 


Galeria

Honorowe obywatelstwo dla olimpijczyka

Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-09-2018

10-09-2018