Film i kino...

Film można zrobić, żeby opowiedzieć ciekawą historię, pokazać taki albo inny los - natomiast nie można chcieć zrobić filmu po to tylko, żeby go zrobić - mówił kiedyś mistrz kina Krzysztof Kieślowski.

Autor Tematu Wieczoru ks. Bartłomiej Kuźnik szuka dziś śladów WSPÓLNOTY razem ze studentami Wydziału Radia i Telewizji UŚ im. K. Kieślowskiego. Hanna Janocha, Bartek Opolski i Piotrek Dudak opowiedzą o pracy na planie filmowym i o fenomenie kina. Czy sale kinowe jeszcze łączą ludzi? Czy wyzwania filmowego planu scalają ekipy pracujące nad filmem? Z tymi pytaniami spróbują się wspólnie zmierzyć przy głębokiej i specjalnie dla Państwa wybranej muzyce Zbigniewa Preisnera z filmów Kieślowskiego.

Nasze ślady prowadzą również do wspólnoty, która pomaga misjonarzom. Franciszkański Zakon Świeckich w parafii św. Piotra i Pawła w Częstochowie od wielu lat zbiera makulaturę, aby pomóc w budowie studni w Środkowej Afryce. Dzięki ich pomocy powstało już 5 takich studni, teraz trwa zbiórka na kolejną o czym opowiadają sami.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl