Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Ewangelicki spacer. Naśnieżanie skoczni. Misie dla dzieci.

Data: 14-11-2017


W tym roku Ewangelicy świętują 500-lecie Reformacji. Z tej okazji Muzeum Historii Katowic postanowiło przybliżyć mieszkańcom Katowic tradycję i rolę Ewangelików w rozwoju miasta. Na pierwszy spacer śladami katowickich Ewangelików muzeum zaprosiło studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O niezwykłych świątyniach, kamienicach i wielu innych miejscach opowiadał słuchaczom historyk Michał Dzióbek. Nagranie Agnieszki Loch.W materiale naszej reporterki nie pojawiło się wiele ważnych miejsc, które dziś odwiedzili seniorzy. A to dlatego, że na kolejne spacery - tym razem dla wszystkich - Muzeum Historii Katowic zaprasza w dwie najbliższe soboty listopada. Początek obu wydarzeń o godzinie 10.00 w siedzibie muzeum przy ulicy Szafranka w Katowicach.

 

Trwają ostatnie przygotowania do Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle, które odbędą się tu po raz pierwszy w cyklu dwudniowym. Co prawda zawody zaplanowano na najbliższy weekend, ale już teraz na teren skoczni w Malince przywieziono śnieg z pobliskiego Szczyrku. Jest on także produkowany przy samej skoczni. Był tam dziś Andrzej Ochodek. 

W Częstochowie trwa zbiórka maskotek dla dzieci, które straciły rodziców w wyniku choroby nowotworowej. Na co dzień są one pod opieką Hospicjum Dar Serca, które przygotowuje dla nich specjalne zajęcia, a także liczne atrakcje. Potrzebnych jest około 30 maskotek. Jeśli uda się zebrać więcej, trafią one także do dzieci, których rodzice walczą z chorobą. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki znaleźć można na portalach społecznościowych pod hasłem "Podaruj Misia Osieroconym Dzieciom" lub kontaktując się z Hospicjum Dar Serca w Częstochowie.

 

Kilkaset funkcjonariuszy policji. Prewencja z tarczami, konie, armatki wodne a naprzeciwko grupa agresywnych pseudokibiców. Tak wyglądał dziś Stadion Śląski w Chorzowie. Na szczęście ten czarny scenariusz to jedynie ćwiczenia. W symulacjach zamieszek brały udział jednostki policji z całego województwa. Ich pracy przyglądał się nasz reporter, Kamil Jasek. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-09-2018

10-09-2018