Cyfrowy Ślask. Konferencja ICTECH 2017

Data: 15-11-2017

thumbnail

W Katowicach odbyła sie konferencja ICTECH 2017 Informatyka i przemysły kreatywne. Cyfrowy Śląsk. Celem Konferencji była prezentacja najciekawszych rozwiązań informatycznych opracowanych przez przedsiębiorstwa, instytucje oraz jednostki naukowe mające siedzibę na terenie Śląska.

Podczas Konferencji przedstawiciele i znawcy sektora kreatywnego (sztuk performatywnych, przemysłu muzycznego, rynku sztuki), produkcji kreatywnej (wydawnictw, radia i telewizji, sektora filmowego, gier komputerowych, mody) oraz usług kreatywnych (reklamy, architektury, wzornictwa) mogli podzielić się doświadczeniami projektowymi i wdrożeniowymi.

Innowacyjnosc gospodarki w Polsce musi opierać się o dotacje państwa z uwagi na to, żepolskie firmy, szczególnie małe nie posiadają wystarczajacych środków na wprowadzanie patentów. - mówiła Prof. dr hab. Grazyna Ancyparowicz z Rady Polityki Pieniężnej.

W czasei spotkania odbył się również panel dyskusyjny "Nowe technologie - sprzymierzeniec mediów czy ich wróg?" z udziałem przedstawicieli redakcji ślaskich mediów i zaproszonych gości.

Organizatorem Konferencji był Wydział Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Spotkaniu patronowało Radio Katowice.

/mm/

Wiadomości gospodarcze