Ważne zwycięstwo Piasta
19.11.2017
13:16:00

Piast Gliwice pokonał Cracovię 1:0 (0:0) w meczu 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę zdobył w 63. minucie Maciej Jankowski

Trener Piasta Waldemar Fornalik: - Po meczu w Niecieczy, gdzie zostawiliśmy trzy punkty, przede wszystkim chcieliśmy wygrać. Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Sam Martin Bukata mógł zdobyć dwie bramki - przyznał opiekun Niebiesko-Czerwonych.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, jednak to Piast zadał decydujący cios i wygrał to spotkanie. - Po przerwie już tak nie było... Działo się tak z różnych przyczyn. Zawodnicy wracają po długich przerwach, więc potrzebujemy czasu na ich ponowne zgranie z drużyną - dodał.

- Cracovia bazuje na stałych fragmentach, a nie jest łatwo grać z drużynami prezentującymi taki styl. Długo pracowaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego meczu... Udało nam się odeprzeć ich ataki przy odrobinie szczęścia, bo był słupek. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów - stwierdził trener Fornalik.

Swoją pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił Maciej Jankowski. Napastnik Piasta trafił do siatki po dosrodkowaniu Martina Konczkowskiego. - Gdybym w niego nie wierzył to prawdopodobnie grałby ktoś inny. Widziałem jak pracuje na treningach i wiedziałem, że może dobrze zagrać. Ta bramka mu się po prostu należała. Miał lepsze okazje od tej bramkowej, ale akurat ja wykorzystał. To był gol na wagę trzech punktów. Czasami trzeba okazać zawodnikowi wsparcie i zaufanie, a on się za to ostatecznie odpłaci - zakończył.

Gliwiczanie zajmują 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Punkt mniej ma sklasyfikowana na 15. pozycji Cracovia. Prowadzi Górnik Zabrze (29 pkt).